Mrazivá hrůza

31. října 2015 v 20:18 |  Agrenej

Mrazivý vítr duje se silou uragánu. Majestátné štíty hor shlíží na vše kolem sebe s odvěkou nabubřelostí. Zákeřné ledové krystalky nacházejí každou škvíru a bolestně se zabodávají do kůže. Bílou tmou se s urputnou vytrvalostí vleče malá, soudkovitá postava. Tělem rozráží závěje oslepujícího sněhu. Občas s klením zahučí do mrazivé peřiny, když nedopatřením zakopne o pozůstatky tvora, jež pobyt v tomto nehostinném koutu světa nezvládl.Agrenej skřípal zuby a snažil se ignorovat nesnesitelný mráz, který jej doprovázel na každém kroku už mnoho dní. Neúspěšně. Tak se aspoň snažil odvést pozornost myšlenkami, jak se "odvděčí" tomu blonďákovi v zelených hadrech s věčně nasazeným batohem, že ho poslal na tak kreténské místo k lovu. Teď určitě onen zatracený cestovatel sedí v pěkně vyhřáté hospodě, dopřává si lahodné pivíčko a okusuje vynikající masíčko čerstvě sundané z roštu. Ale co se dalo dělat. Než utratil zálohu, měl se nejprve zeptat na detaily k úkolu. Zadání znělo snadně a odměna cinkala velmi hlasitě.


Trpaslík už dávno ztratil přehled o tom, jaká část dne vlastně je. Přes závoj věčné vánice stejně nikdy nezahlédl slunce. Už před časem se začal řídit prostým pravidlem: Jít přímo za nosem, nezastavovat se, jen jít přímo vpřed. Zatím ještě držel. Něco mu však říkalo, že se pomalu blíží ke svému cíli. Možná ucítil pach, co náhle přinesl prudký závan větru, možná svému věrnému našeptával sám Káďolišr, těžko říct. Ať už to bylo cokoliv, Agrenej zbystřil.

O pár hodin později byl odměněn pohledem na prastarou kostru obřího draka, z poloviny pohřbené v závěji lepkavého sněhu. Na lebce však žádný sníh nezůstával. Jako by kost stále obsahovala ohromný žár, jenž dokázal proměnit v popel celé armády a města smazat ze světa.

Zpoza obřích dračích zubů se náhle ozvalo vrčení tak hlasité, že přehlušilo i řev větru. V temné skulině mezizubního prostoru se vynořil pár krví podlitých očí. Trpaslík pomalým pohybem sňal ze zad štít a vytasil z pochvy meč. Opravdu byl u cíle. Náhle bestie vyrazila vpřed. S rychlostí šipky opouštějící kuš vyletěla z úkrytu pod dračí lebkou rovnou na nevyžádaného hosta. Agrenej na poslední chvíli nastavil do cesty hrdinský štít. Následný náraz odsunul trpaslíka o pár kroků a otřes mu poshazoval z vousu všechny rampouchy. Bestie však nelenila, uskočila do strany a zarazila hrozivě vypadající nůž do Agrenejova boku. Vyznavač Káďolišra zavyl bolestí, ale nenechal se vyvést z míry. Instinktivně vytušil další úskok potvory a tak druhý úder zahnuté oceli vykryl štítem. Obrana následovala útok. Seknutí nabroušeného meče neproťalo jen vzduch, ale také se hladově zakouslo do boku zákeřného obyvatele dračí hlavy. Tvor hlasitě vypískl. Agrenej neváhal a bolestí ochromenou bestii vší silou nakopnul. Vážně raněné tělo uletělo vánicí několik metrů, než s hlasitým křupnutím narazilo do klenby dračího žebra. Trpaslík kryjící se štítem opatrně přišel blíž, aby svou kořist zkontroloval. Pod kostmi dávno padlého dravce leželo na podestýlce z ledového sněhu malé, krví zborcené tělíčko Růžového Hrůzokrálíčka. Agrenej si oddychl, nehýbalo se.
"Nerad bych ti kazil zábavu" ozval se v trpaslíkově hlavě šepot jeho pána "ale myslíš, že ti tohle vyzáblé tělíčko vystačí na cestu zpět?"
"Proč by mělo?" odvětil do nekončící vánice dobrodruh "Mám přece železnou zásobu na cestu zpátky." Instinktivně hmátl po pytli na svých zádech… Který tam nebyl. V zápalu boje si trpaslík nevšiml, jak mu pytel s přeseknutým popruhem padá ze zad a mizí pod sněhem. Mrazící vánice během chvíle smazávala všechny stopy po proběhlém boji. Agrenej kolem sebe viděl jen rovnou, bílou pláň, zatím co v hlavě se mu rozléhal Káďolišrův pobavený smích.


Mrazivý vítr duje se silou uragánu. Majestátné štíty hor shlíží na vše kolem sebe s odvěkou nabubřelostí a naslouchají děsivému vytí větru, náhle často přerušovanému nadávkami jednoho hladového trpaslíka.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama