Co je to Káďolišr

26. září 2015 v 15:00 |  Káďolišr

Ještě nikdy nikdo neviděl pána démonů schovávajícího se za prapodivným jménem "Káďolišr" aniž by o tom mohl dále mluvit. Přesto se o něm něco málo ví. Například to, že ke svým stoupencům promlouvá skrze temně posvátnou Káď, jejíž objevení na tomto světě je datováno do doby dávno předtím, než se lidé, gnómové, trpaslíci nebo i elfové pokusili poprvé mluvit (orky a skřety nepočítáme, ti se nezačali pořádně snažit doposud). Nádoba z nejtmavějšího ebenového dřeva držící pohromadě obručemi z nejrezavější rzi je vskutku prapodivným komunikačním prostředkem, ale co čekat u démona jehož projevem v tomto světě je chaos a poťouchlost?


Káďolišr je opravdu oříšek k chápání. Chraptivý hlas udávající směr životů jeho noshledům je součást přirozeného běhu našeho světa. Když vzteklý vlk zakopne o kořen, je to Káďolišr. Když stinný aligátor místo slaďoučkého masíčka si vyláme zuby na chladném kameni, je to Káďolišr.


Právě proto tento prapodivný pán démonů nejvíce ze všeho nenávidí nemrtvé bytosti. Když totiž na ghůla zasyčíte, otočí se na Vás a půjde si pro šťavnatou svačinku, kterou jste. Nikdy se nezeptá "Co je?" a proto mu nikdy nemůžete odpovědět "Nečum, cvičím hady".


Díky zálibě v poťouchlostech se Káďolišr nikdy netěšil velkým zástupům uctívajících. Každého, co se rozhodne vložit život do služby Káďolišrovi čeká kopa těžkých úkolů, odměněných tak leda posměchem a nebezpečnými vtípky. Ale ti, co v jeho službách vydrží opravdu velmi dlouho, se dočkají odměny, která za to stojí. Nenajdete však jedinou osobu, co Vám prozradí o jaký dar se jedná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama